Pędził ponad 220 km/h po A4. Dogonił go patrol "SPEED" [WIDEO]

Polska

- Skupiamy się na "piratach drogowych", którzy powodują bądź przyczyniają się do wypadków. Grupy SPEED będą działały na obszarze całych województw - powiedział w Polsat News podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Dolnośląska grupa pościgowa zatrzymała mężczyznę, który pędził po odcinku autostrady A4 z prędkością 224 km/h.

Mężczyzna znacznie przekroczył prędkość 200 km/h na autostradzie A4 w powiecie bolesławieckim, gdzie obowiązuje ograniczenie do 140 km/h. Jeden z pomiarów wskazał na wideorejestratorze wynik 224 km/h.

 

Agresywną jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy. Wobec kierowcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenia.

 

   

 

Komenda Główna Policji podjęła decyzję o utworzeniu w każdej komendzie wojewódzkiej policji grupy SPEED. Jednostki te będą się zajmować najpoważniejszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierujących na drogach.

 

W grupach tych mają pracować najbardziej doświadczeni policjanci z wydziałów ruchu drogowego. 

 

Grupa specjalna SPEED powstała w stołecznym wydziale ruchu drogowego w listopadzie zeszłego roku. Miała się zająć ograniczaniem agresywnych zachowań kierowców.

 

Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

msl/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie