Bus z pasażerami utknął na przejeździe kolejowym [WIDEO]

Polska

Bus przewożący pasażerów utknął między rogatkami. Chwilę później nadjechał pociąg Kolei Dolnośląskich. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na drodze krajowej 94 na odcinku Zgorzelec - Bolesławiec, na wysokości miejscowości Wykroty. Firma przewozowa wydała oświadczenie.

Na nagraniu widać moment, gdy pociąg Kolei Dolnośląskich zbliża się do strzeżonego przejazdu. Maszynista zwalnia na widok busa, który zatrzymał się zaraz za szlabanem. Pojazd zmieścił się między rogatkami a lokomotywą, dzięki czemu w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Policja wyjaśnia "co było przyczyną stworzenia takiego zagrożenie w ruchu drogowym". - Mówimy to zarówno o zagrożenie bezpieczeństwa osób, które podróżowały busem, jak również osób, które podróżowały pociągiem - powiedziała asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

 

Jak dodała, "właściciel firmy chętnie z nami współpracuje, mamy już ustalonego kierującego tym pojazdem". - Kluczowe będą wyjaśnienia złożone przez kierowcę - podkreśliła. 

 

Jeśli kierowca usłyszy zarzut, grozi mu utrata prawa jazdy i grzywna do 5 tys. zł.

 

"Kierowca nie zasiądzie więcej za kierownicą naszego auta"

 

Po opublikowaniu nagrania w mediach społecznościowych, firma, do której należy bus, opublikowała oświadczenie.

 

"Jesteśmy wstrząśnięci i wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu incydentu, który wydarzył się dziś rano z udziałem naszego busa. Na to, co się stało, nie ma żadnego usprawiedliwienia. Ten »kierowca« z pewnością więcej nie zasiądzie za kierownicą żadnego naszego auta. W naszej firmie nie ma miejsca na tolerowanie takich zachowań" - brzmi treść opublikowanego na Facebooku oświadczenia firmy przewozowej. 

 

"Przepraszamy wszystkich pasażerów i innych uczestników tego zdarzenia, jednocześnie mamy nadzieję, że to jednorazowe, nieodpowiedzialne zachowanie nie wpłynie na wieloletnią, z mozołem budowaną przez nas i naszych pracowników firmy dobrą opinię. Jeszcze raz przepraszamy" - dodano. 

 

 

 

msl/luq/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie