"To zaszczyt" - Schetyna o starcie Hartwich z list Koalicji Obywatelskiej

Polska
"To zaszczyt" - Schetyna o starcie Hartwich z list Koalicji Obywatelskiej
PAP/Piotr Nowak

To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi, jak Iwona Hartwich - podkreślił w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do informacji "Rzeczpospolitej", która podała, że Hartwich wystartuje z listy KO w jesiennych wyborach.

"To zaszczyt, że #KoalicjaObywatelska budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy. Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę" - napisał Schetyna na Twitterze.

 

 

W piątek wieczorem portal rp.pl poinformował, że Iwona Hartwich "liderka strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, zdecydowała o wejściu do polityki". "W jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej" - czytamy.

 

Jak przypomniano, Hartwich podczas strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów zapewniała, że nie jest to strajk polityczny, a ona nie chce mieć z polityką do czynienia. Jednak, jak zaznaczono, "już w ubiegłym roku stwierdziła, że po 40 dniach protestu w Sejmie zmieniła zdanie".

 

Rp.pl zwraca uwagę, że liderka protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów mówiła wtedy, że "w Sejmie nie ma mocnego głosu w obronie niepełnosprawnych, więc, jeśli dostanie taką propozycję - przyjmie ją".

 

O swoim starcie w jesiennych wyborach Hartwich poinformowała w piątek na Facebooku, gdzie opublikowała okładkę toruńskich "Nowości" ze swoim, między innymi, zdjęciem.

 

Portal przypomniał także, że jej syn, niepełnosprawny Jakub, w ostatnich wyborach samorządowych został wybrany w Toruniu radnym.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie