Kosiniak-Kamysz: nie będziemy się licytować na "piątki" czy "szóstki"

Polska
Kosiniak-Kamysz: nie będziemy się licytować na "piątki" czy "szóstki"
PAP/Grzegorz Michałowski

- Nie będziemy się licytować na "piątki" czy "szóstki", nie będziemy się ścigać z populistami ; będziemy robić po prostu swoje - powiedział w sobotę w miejscowości Piątek (Łódzkie) lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz inaugurując projekt Koalicji Polskiej. Dodał też, że Polacy zasługują na "zieloną przyszłość".

- Nie będziemy się licytować na "piątki" czy "szóstki". Nie będziemy się ścigać z populistami - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do obietnic wyborczych PO i PiS.

 

- Będziemy robić po prostu swoje, każdego dnia ciężko pracować, przekonywać do tego, że inna Polska, lepsza Polska, "zielona" Polska jest po prostu możliwa - dodał.

 

"Nie ma drugiej Polski"

 

Lider ludowców podkreślił, że Polacy zasługują na lepszą przyszłość.

 

- Polacy zasługują na zieloną przyszłość. I to jest nasze przesłanie, przesłanie tej kampanii, tego spotkania, tego co robimy. Polacy zasługują na zieloną przyszłość, bo w tym się zawiera bezpieczeństwo, przyjaźń, sympatia. W tym się zawiera wszystko, co jest w naszym sercu: szacunek do drugiego człowieka, szukanie porozumienia, budowanie prawdziwego centrum, które jest dla wszystkich, nie dla wybranych - zadeklarował.

 

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że nie ma drugiej Polski. - Jest Polska, ta, w której teraz mieszkamy i żyjemy. Tu jest nasza ojczyzna i tu jest nasz dom - powiedział.


- Możesz przejechać cały świat, możesz mieć wszystkie pieniądze. Nie znajdziesz drugiej ojczyzny. Polska jest tu i teraz - dodał

 

Jak zauważył, można latami podróżować po świecie, ale "zawsze będziesz szukał tej Polski prawdziwej, naszej ukochanej, z tradycją, wiarą, z obrzędami, z obrzędami, ale też przyjaznej, patrzącej do przodu".

 

"Idziemy budować mosty porozumienia, a nie mury nienawiści"

 

Idziemy wspólnie, żeby budować mosty porozumienia, a nie stawiać mury nienawiści; idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia między Polakami, zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę - mówił w sobotę szef PSL.

 

- Dlatego podjęliśmy się zadania budowy Koalicji Polskiej, projektu politycznego, do którego zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Wszystkich tych, którzy z nami chcą zmieniać nasze otoczenie, rzeczywistość, zmieniać Polskę na lepsze - zadeklarował Kosiniak-Kamysz.

 

- Podjęliśmy tę decyzję, bo wsłuchaliśmy się w głos ludu, w głos tych wszystkich, którzy przez ostatnie tygodnie mówili jasno i wyraźnie: idźcie swoją drogą, bądźcie odważni, miejcie wyzwanie i swoje cele, macie swoją tradycję, historię i wartości; macie też nowoczesność - podkreślił lider PSL.

 

PSL zapowiedział samodzielny start w wyborach pod szyldem "PSL - Koalicja Polska". Jednocześnie Kosiniak-Kamysz informował w minionym tygodniu, że jego ugrupowanie rozmawia z różnymi środowiskami m.in z Kukiz'15 i Bezpartyjnymi Samorządowcami. 

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze