Wrocław: wyciek niebezpiecznej substancji w zakładach 3M. Ewakuowano 90 osób

Polska
Wrocław: wyciek niebezpiecznej substancji w zakładach 3M. Ewakuowano 90 osób
Pixabay

90 osób zostało ewakuowanych po tym, jak we wrocławskich zakładach 3M doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. Wyciek okazał się niewielki; straż pożarna zakończyła już działania na terenie zakładu.

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, straż otrzymała zgłoszenie o wycieku niebezpiecznej substancji we wrocławskich zakładach 3M. "Na miejsce zostało skierowanych siedem zastępów straży pożarnej, w tym zastęp ratownictwa chemicznego" - powiedział dyżurny. Dodał, że wyciek okazał się nie wielki i szybko został zabezpieczony.

 

- Procedury nakazują ewakuację w takim przypadku, a zatem ewakuowano 90 osób - powiedział strażak.

 

Substancja wybuchowa

 

Biuro prasowe wrocławskiego magistratu podało, że w "zakładzie 3M doszło do wycieku substancji wybuchowej". - W związku z tym ewakuowano 90 osób i zabezpieczono zbiorniki. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej. Sytuacja została opanowana. Nie ma osób poszkodowanych - podano.

 

3M to amerykański koncern zajmujący się produkcją i sprzedażą różnorodnych wyrobów, między innymi tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych.

 

 

W 3M Wrocław stosowane i wytwarzane są niebezpieczne substancje i mieszaniny chemiczne. Substancje te mogą wytwarzać zagrożenie dla zdrowia (szkodliwe właściwości toksyczne), zagrożenia pożarowe (właściwości wybuchowe czy palne) oraz zagrożenie dla środowiska - podaje 3M w informacji na temat środków bezpieczeństwa i postępowania w przypadku awarii. 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie