Zamiast proszku do prania, substancja psychotropowa. Akcja CBŚP

Polska

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek buprenorfiny o czarnorynkowej wartości 100 tys. dolarów. Substancja psychoaktywna była przemycana w pudełkach po proszku do prania. Funkcjonariusze zatrzymali 11 osób - poinformowało w środę rano CBŚP.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się przemytem substancji psychotropowych, głównie buprenorfiny (półsyntetyczny opioid - pochodna morfiny), z Francji, m.in. przez Polskę na Ukrainę.

 

W ubiegłym tygodniu zatrzymano równocześnie 11 osób (sześciu obywateli Ukrainy i pięciu Francji), w tym podejrzanych o organizowanie tego procederu. Cztery osoby spośród zatrzymanych w Polsce i na Ukrainie tymczasowo aresztowano.

 

Akcja 150 funkcjonariuszy

 

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek (7,2 kg) buprenorfiny o wartości czarnorynkowej 100 tys. dolarów. Zabezpieczono także 6 tys. euro, samochody oraz materiał dowodowy.

 

W akcję zaangażowanych było ponad 150 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb z Polski, Francji, Ukrainy oraz z Holandii. Śledztwo po polskiej stronie nadzorowane jest przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

 

Czynności po stronie polskiej wykonuje CBŚP i Prokuratura Krajowa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie