Nowe miejsce poszukiwań Dawida. Ciężki sprzęt przeczesuje ogródki działkowe na warszawskim Okęciu

Polska

Mija ósma doba poszukiwań 5-letniego Dawida. Policja przeszukuje w czwartek teren przy ogródkach działkowych "Miejski Paluch" na warszawskim Okęciu, przy trasie S2. Na miejscu jest kilka wozów policyjnych, psy tropiące, a także ciężki sprzęt - relacjonuje reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz.

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się o północy w środę 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca - Pawła Ż. - z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę.

 

Mężczyzna miał zawieźć chłopca do matki chłopca mieszkającej w Warszawie. Policja ustaliła, że tego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

 

W czwartek policja przeszukuje tereny przylegające do ogródków działkowych przy ul. Kinetycznej. Ekipa poszukiwawcza użyła ciężkiego sprzętu - koparki. Na miejscu jest też m. in. podnośnik straży pożarnej.

 

Również w czwartek prokuratura ujawniła, że Paweł Ż. przed swoją śmiercią przestał pojawiać się w pracy. Według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie może to wskazywać, że mężczyzna "planował swoje działania".

 

  

 

W środę pododdziały przeszukiwały okolice autostradowego węzła Konotopa, gdzie autostrada A2 łączy się z obwodnicą Warszawy i rozdziela się na drogi ekspresowe S2 i S8.

 

bas/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie