Dziewczynka we włocławskim Oknie Życia

Polska

Miriam Agata - takie imiona otrzymała dziewczynka znaleziona we wtorek we włocławskim Oknie Życia. Stan noworodka lekarze określili jako "dość dobry". To drugie dziecko zostawione w Oknie Życia zainstalowanym w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Do zdarzenia doszło 16 lipca po godz. 21. Zgodnie z procedurą, na miejsce zostały wezwane policja i pogotowie. Lekarz określił stan dziewczynki jako "dość dobry". Jeśli uda się odnaleźć matkę dziecka, a ta zrzeknie się praw rodzicielskich, sąd rodzinny zdecyduje o umieszczeniu dziecka w pieczy zastępczej. Matka ma jednak sześć tygodni na zmianę swojej decyzji.

 

Siostry Wspólnej Pracy opiekujące się oknem życia nazwały dziewczynkę Miriam Agata. - Tak się składa, że 16 lipca obchodziliśmy Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja - mówi wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk.

 

Siostry odwiedzają noworodka w szpitalu.

 

Włocławskie Okno Życia im. św. Jana Pawła II, znajduje się w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy, od strony ul. Wojska Polskiego. Powstało ono w 2011 r. jako inicjatywa związana z obchodami jubileuszu 600-lecia konsekracji włocławskiej katedry. Poświęcił je biskup włocławski Wiesław Mering w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2011 r.

pgo/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie