Muniek Staszczyk trafił do szpitala. Powodem "nagła choroba"

Kultura
Muniek Staszczyk trafił do szpitala. Powodem "nagła choroba"
commons.wikimedia/Zorro2212/CC BY 3.0

Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, podczas krótkiego pobytu w Londynie z powodu nagłej choroby trafił do miejscowego szpitala, gdzie jest poddawany leczeniu - poinformowano na facebookowym profilu artysty. We wpisie poinformowano o odwołaniu najbliższych koncertów muzyka.

Jak wskazano, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak "z uwagi na stan zdrowia jesteśmy zmuszeni do odwołania najbliższych koncertów".

 

 

T.Love został założony w roku 1982 jako Teenage Love Alternative i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Tworzyli go Muniek Staszczyk (śpiew), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek WudeBył. W początkach kariery, zespół pozostawał pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Najbardziej znane utwory zespołu to m.in. "Ajrisz", "King", "Nie, nie, nie" i "Warszawa".

 

Staszczyk w październiku 2017 r. podjął decyzję o zawieszeniu działalności zespołu. - To jest moja decyzja, trzeba zdystansować się od tego zjawiska, które nazywa się T.Love. Chce odpocząć od regularnego grania w kapeli, która funkcjonuje jak przedsiębiorstwo - tłumaczył w rozmowie z PAP. W przeszłości zespół parokrotnie zawieszał swoją działalność, m.in. w 2008 r.

 

W czerwcu 2019 r. roku artysta wydał singiel "Pola". Promujący go teledysk wyświetlono już ponad 2 mln razy. Z kolei na październik planowana jest premiera solowego albumu artysty "Syn miasta".

 

msl/luq/bas/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie