Pożar na chorwackiej wyspie. Ewakuowano 10 tys. uczestników festiwalu muzycznego

Świat
Pożar na chorwackiej wyspie. Ewakuowano 10 tys. uczestników festiwalu muzycznego
Reuters

Około 10 tys. uczestników festiwalu muzycznego na chorwackiej wyspie Pag ewakuowano z terenu imprezy w nocy z poniedziałku na wtorek z powodu pożaru, który wybuchł w pobliskim lesie - poinformowały lokalne władze. Nikt nie odniósł obrażeń w czasie akcji.

W festiwalu hip-hopowym "Fresh Island" - zorganizowanym na plaży Zrće, na leżącej na północ od miasta Zadar wyspie Pag - brali udział głównie młodzi turyści.

 


Jak poinformowała chorwacka policja, pożar wybuchł około godz. 1 we wtorek w lesie sosnowym nieopodal plaży Zrće, która słynie z letnich festiwali muzycznych i imprez; jest tam wiele barów. Zgodnie z komunikatem nie ma rannych, a ogień został już opanowany.

 

 

 


Burmistrz znajdującego się niedaleko plaży miasta Novalja Ante Dabo wyjaśniał, że festiwalowiczów najpierw z Zrće ewakuowano na inną plażę, a następnie - autobusami do Novalji.

 


Na razie nie jest jasne, co wywołało pożar. Agencja EFE podkreśla, że ogień z powody silnego wiatru szybko rozprzestrzeniał się, w wyniku czego zamknięto kilka lokalnych dróg. Do gaszenia pożaru użyto trzech samolotów; spłonęło około 10 hektarów lasu.

Turystyka jest jednym z filarów chorwackiej gospodarki; w ubiegłym roku adriatyckie wybrzeże tego zamieszkanego przez 4,2 mln ludzi kraju odwiedziło ponad 19 mln turystów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie