Patostreamer mijał na pasach przestraszonych pieszych. Po krytyce internautów zgłosił się na policję

Polska

Dwukrotnie przejeżdżał po pasach, na których byli piesi, jednocześnie śmiejąc się z całej sytuacji. Patostreamer dobrowolnie zgłosił się do zakopiańskiej policji. Za popełnienie wykroczeń grożą mu: 18 punków karnych oraz mandat o maksymalnej wartości 900 zł.

Zdarzenie miało miejsce w Zakopanem w rejonie ulic Sienkiewicza, Chałubińskiego oraz Witkiewicza. Mężczyzna kierujący pojazdem nagrał film, na którym widać, jak prawie potrąca dwie kobiety przechodzące przez przejście. Gdyby nie przyspieszyły kroku, najprawdopodobniej doszłoby do tragedii.

 

- Jakby nie biegły, to bym je je**ł generalnie (śmiech) - słychać w tle nagrania.

 

Po chwili sytuacja się powtarza. Tym razem piesi zatrzymują się na pasach, unikając potrącenia.

 

Nawet 900 zł mandatu

 

- Na filmie widoczne są dwa wykroczenia związane z wymuszeniem pierwszeństwa na pieszych, którzy już są na pasach. Za każde takie nieustąpienie pierwszeństwa kodeks karny przewiduje 9 punktów karnych i mandat karny do 450 zł - informuje Polsat News Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

 

Policjanci dowiedzieli się o zajściu z mediów społecznościowych. Po kilku dniach youtuber mailowo skontaktował się z funkcjonariuszami, przyznając się do popełnionych czynów. W celu złożenia wyjaśnień w zakopiańskim komisariacie mężczyzna pojawi się w przyszłym tygodniu.

 

Na kanale prowadzonym przez patostreamera pojawiło się nagranie z przeprosinami za nierozważną jazdę.

ac/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie