Krystyna Pawłowicz zapowiedziała odejście z polityki

Polska
Krystyna Pawłowicz zapowiedziała odejście z polityki
Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Jesienią skończy się moja ośmioletnia praca poselska; odchodzę z polityki - zapowiedziała we wtorek posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Wyraziła też wdzięczność prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, że umożliwił jej "udział w obronie i naprawie polskich spraw".

"Jesienią skończy się moja 8-letnia praca poselska. Jestem wdzięczna prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że umożliwił mi udział w obronie i naprawie polskich spraw. Jestem dumna, że mogłam to robić reprezentując w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość. Z polityki odchodzę" - napisała na Twitterze. 

"Nakręcono przeciwko mnie przemysł pogardy"

 

Pawłowicz o swoim odejściu z polityki po obecnej kadencji sejmu informowała w grudniu 2018 r. Tłumaczyła to potrzebą uporządkowania swoich "spraw zdrowotnych".

 

Posłanka o tym, że jest "zmęczona polityką" mówiła w 2015 r. w rozmowie z portalem onet.pl - rok przed wyborami do Sejmu. "Nakręcono przeciwko mnie przemysł pogardy, to trudne do zniesienia. Zastanawiam się, czy się nie wycofać" - tłumaczyła.

 

Pawłowicz (ur. w 1952 r.) w obecnej kadencji Sejmu należy do komisji: odpowiedzialności konstytucyjnej, ustawodawczej oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Jest nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych.

wka/bas/ PAP, onet.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze