Zmuszali do całowania swoich butów. Po artykule polsatnews.pl nastolatkami zajął się kurator sądowy

Polska

Policja ustaliła tożsamość osób, które zmuszały przestraszonego 11-latka m.in. do całowania ich butów. 14, 15 i 16-latek zostali objęci nadzorem kuratora sądowego. Funkcjonariusze podjęli działania po tym, jak opisaliśmy sprawę na portalu polsatnews.pl. Bulwersujące nagranie otrzymaliśmy od jednego z czytelników.

Na filmie widać grupę nastolatków zmuszających przestraszonego chłopca, m.in. do całowania ich butów. Na końcu agresorzy wrzucili rower chłopca do wody. Jeden z nich nagrał całą sytuację telefonem komórkowym i "pochwalił się" tym w jednym z portali społecznościowych.

 

"Chłopcom groziła wizyta w zakładzie poprawczym"

 

- Decyzją Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej trzej nastolatkowie zostali objęci nadzorem kuratora sądowego. Policjanci już w piątek rozpoczęli poszukiwania i ustalili, że sprawcy to osoby w wieku 14, 15 i 16 lat. Nadzór kuratora sądowego to nie najsurowszy wymiar kary. Chłopcom groziła wizyta w zakładzie poprawczym - informuje reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak. 

 

- Bardzo dziękujemy, że ten film do nas trafił. Dzięki temu mogliśmy zareagować tak szybko. Nie wolno takich zachowań ukrywać. Osoby odpowiedzialne za znęcanie się powinni ponosić konsekwencję swojego zachowania - powiedziała Polsat News podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa KMP Biała Podlaska.

 

  

 

Okrzyki, śmiech

 

Prześladowcy chłopca kilkukrotnie zmuszali go, grożąc zatopieniem roweru, do całowania butów. W pewnym momencie zostały wymierzone w stronę ofiary kopnięcia, które miały go zmusić do ponownego klęknięcia i wykonania upokarzającej czynności. Pod koniec nagrania rower chłopca, mimo wszystko, zostaje wrzucony do wody. Towarzyszą temu okrzyki i salwy śmiechu. Ofiara wchodzi do stawu, aby wyciągnąć swoją własność. W tym momencie film się urywa.

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie