Uderzenie kryminalnych w narkobiznes. W Lublinie zarekwirowano 40 kg marihuany

Polska
Uderzenie kryminalnych w narkobiznes. W Lublinie zarekwirowano 40 kg marihuany
policja

Ponad 40 kg marihuany o szacunkowej wartości 2 mln zł zarekwirowała policja w Lublinie. Zatrzymano dwóch mężczyzn, których sąd aresztował na trzy miesiące. Będą odpowiadać za udział w handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu policjanci w lubelskiej dzielnicy Tatary zatrzymali do kontroli dwa samochody: fiata ducato i renaulta clio.

 

Według ustaleń operacyjnych, w autach miały znajdować się narkotyki. W trakcie przeszukania samochodów funkcjonariusze znaleźli ponad 30 kg suszu roślinnego, po zbadaniu okazało się, że jest to marihuana. - poinformowano w poniedziałek na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

policja

 

Dalsze ustalenia policjantów doprowadziły do odnalezienia trzeciego samochodu, w którym także znajdowały się narkotyki. W aucie zaparkowanym w dzielnicy Bronowice policjanci znaleźli kolejne 10 kg marihuany.

 

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 40 kg marihuany. Jej wartość oszacowana została na około 2 mln zł.

 

Dwaj mężczyźni, którzy jechali samochodami z marihuaną zostali zatrzymani. To mieszkańcy Lublina, w wieku 28 lat i 55 lat. Młodszy mężczyzna karany był w przeszłości za udział w bójce. Starszy był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże z włamaniem, rozboje, wymuszenia rozbójnicze i oszustwa.

 

W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszeli zarzuty dotyczące handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Sąd, zgodnie z wnioskiem prokuratora, aresztował ich na trzy miesiące.

 

Grozi im kara do 12 lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie