Burze z gradem w zachodniej i południowej Polsce. IMGW ostrzega

Polska
Burze z gradem w zachodniej i południowej Polsce. IMGW ostrzega
Pixabay

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla zachodniej i południowej części Polski.

Alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem w zachodniej części Polski zostały objęte: woj. lubuskie, zachodnie powiaty woj. wielkopolskiego oraz prawie całe woj. dolnośląskie. W czasie burz na tym obszarze prognozuje się wystąpienie opadów deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm. Porywy wiatru mogą wynieść do 65 km/h.

 

 

Na południu Polski alert przed burzami z gradem ogłoszono dla części woj. śląskiego, woj. małopolskiego oraz woj. podkarpackiego. Opady deszczu w tych województwach mogą wynieść od 15 mm do 25 mm, a lokalnie do 30 mm. Porywy wiatru mogą dojść do 65 km/h.

 

Zobacz aktualną prognozę pogody:

 

  

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w tym obszarze, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

 

Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie