Bankructwo biura podróży z Poznania. 160 turystów za granicą

Polska
Bankructwo biura podróży z Poznania. 160 turystów za granicą
Pixabay/5598375

Poznańskie biuro podróży Mediterraneum ogłosiło upadłość. Firma poinformowała na swojej stronie internetowej, że decyzja została podjęta w związku utratą płynności finansowej.

Biuro podróży zapewniło, że dołoży wszelkich starań, by pomóc klientom w odzyskaniu pieniędzy wpłaconych na wyjazdy.

Radio Poznań podało w sobotę, że turyści, którzy wyjechali na wakacje z poznańskim biurem, przebywają obecnie w Hiszpanii i Francji. W sumie jest to około 160 osób.

Informacja o ogłoszeniu upadłości pojawiła się na stronie internetowej biura. "W związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni zostaliśmy do podjęcia bardzo trudnej dla nas decyzji o ogłoszeniu upadłości po niemalże 30 latach wspólnych wyjazdów" - poinformowało biuro podróży.

 

 

 

Firma kieruje klientów zainteresowanych odzyskaniem wpłaconych na poczet imprez pieniędzy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (UMWW). "Dołożymy wszelkich starań, współpracując z urzędem marszałkowskim oraz Towarzystwem Ubezpieczeniowym Signal Iduna, aby otrzymali Państwo swoje pieniądze jak najszybciej" - podało biuro podróży.


Spółka posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na kwotę 1 mln 260 tys. zł.

UMWW podał, że do urzędu wpłynęła informacja, że z powodu niewypłacalności spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z podróżnymi oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju. Nie jest w stanie zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych przez podróżnych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane.

Roszczenia można składać m.in. poprzez internet; szersze informacje można znaleźć na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze