Trump ma przylecieć do Polski. "Wizyta potrwa dłużej, niż zakładano"

Polska
Trump ma przylecieć do Polski. "Wizyta potrwa dłużej, niż zakładano"
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Nie dzień, ale dwa dni potrwa wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita". "1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym gościem obchodów ma być amerykański prezydent Donald Trump. Dotąd jego przyjazd nie został oficjalnie potwierdzony, jednak z informacji »Rzeczpospolitej« wynika, że jest już pewny" - napisał dziennik.

"Wizyta potrwa dłużej, niż zakładano. Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni - od 31 sierpnia do 1 września" - podała gazeta. 

 

Dziennik pisze też, że program wizyty Trumpa ma być dopiero ustalony podczas spotkań roboczych.

 

"Jednak już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze" - informuje "Rzeczpospolita".

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie