Mosbacher: Polska i Stany Zjednoczone gwarantują pokój w Europie

Polska
Mosbacher: Polska i Stany Zjednoczone gwarantują pokój w Europie
Polsat News

Polska i Stany Zjednoczone są liderami, jeżeli chodzi o gwarantowanie pokoju w Europie - powiedziała w poniedziałek w Giżycku ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Podczas polsko-amerykańskiego pikniku wojskowego w Giżycku Mosbacher wskazywała, że w zeszłym tygodniu USA świętowały 243 rocznicę niepodległości. - Tak, jak wiele lat temu Polska pomogła Stanom Zjednoczonym, tak teraz Stany Zjednoczone są zaangażowane w rozwój demokratycznej Polski - mówiła.

 

- Cieszę się, że widzę amerykańskich żołnierzy stojących ramię w ramię z polskimi żołnierzami. Pokazuje to naszą współpracę. Przeszliśmy w naszej historii naprawdę wiele i nasze więzy będą dalej trwać - oświadczyła ambasador USA.

 

Mosbacher przypominała, że w minionym miesiącu prezydenci Polski i USA podpisali deklarację dotyczącą zwiększania rotacyjnej obecności wojsk amerykańskich w Polsce o tysiąc żołnierzy. - Planowane jest również rozmieszczenie w Polsce amerykańskich sił powietrznych ze zdolnościami wywiadowczymi, jak również zwiększenie zdolności obronnych - dodała.

 

Mosbacher stwierdziła, że Polska i Stany Zjednoczone są liderami, jeżeli chodzi o gwarantowanie pokoju w Europie. Przypominała, że bardzo jasno mówił o tym Donald Trump podczas konferencji z Andrzejem Dudą.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie