"IKEA wspiera homoseksualizm i lobby LGBT". Protest przed marketem w Jankach

Polska

Od 10 lipca przed budynkiem sklepu IKEA w podwarszawskich Jankach stoi namiot Fundacji "Pro-prawo do życia", a z głośników płyną kontrowersyjne informacje. Aktywiści zarzucają IKEA m.in. wspieranie środowisk homoseksualnych, a tym samym rozwiązłości seksualnej. Przytaczają również statystyki dotyczące przestępstw na tle seksualnym.

- Teren jest własnością IKEA. Sprzęt ani namiot nie - poinformowała portal polsatnews.pl Marta Marczewska, koordynatorka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA.

 

Marczewska dodała, że firma podjęła działania mające na celu wyjaśnienie sprawy.

 

- Sprawa została zgłoszona do miejscowej policji. Poprosiliśmy policję o wyjaśnienie, czy organizator zgłosił takie zgromadzenie odpowiednim organom. Organizatorzy nie wystąpili o zgodę na takie zgromadzenie do IKEA Retail Sp z o.o. - podkreśliła przedstawicielka firmy. 

 

O komentarz do całej sytuacji poprosiliśmy policję. Czekamy na odpowiedź. 

 

To nie koniec pikiet

 

Na facebookowym profilu Fundacji "Pro-prawo do życia" pojawiło się wydarzenie zachęcające do udziału w protestach pod IKEA w dniach 10-13 lipca.

 

"Domagamy się przeprosin i zadośćuczynienia dla dyskryminowanego pracownika, który został zwolniony przez koncern IKEA za posiłkowanie się cytatami z Pisma Świętego. Pikiety mają na celu informowanie klientów IKEA o sytuacji oraz zaangażowaniu firmy w promocję politycznych tęczowych postulatów" – czytamy.

Aktywiści zapowiadają kolejne pikiety, o których będą informować. To ich odpowiedź na zwolnienie mężczyzny, który w maju, w reakcji na informację dotyczącą "Włączania LGBT+", cytując Pismo Święte, umieścił kontrowersyjny wpis na firmowym forum IKEA.

 

Billboard w Lublinie

 

"Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii" - billboard z takim cytatem zawisł z kolei w czwartek przed IKEĄ w Lublinie. Jest to reakcja na szykanowanie pracownika tej firmy, który cytował słowa Pisma Świętego o homoseksualistach - wyjaśnia na swojej stronie Fundacja Życie i Rodzina.

 

"Homoseksualiści i inni dewianci chcą nawet zmieniać Słowo Boże oraz naukę Kościoła w stosunku do nienaturalnych żądz seksualnych. Chcą, aby nienormalne zostało uznane za normalne. IKEA od lat promuje ruch LGBT i jak się okazuje – zmusza swoich pracowników do przyjmowania zadekretowanej ideologii" - pisze Fundacja na swojej stronie.

 

 

Aktualizacja, 16.07.2019:

 

12 lipca zapytaliśmy pruszkowską policję o następujące kwestie:

 

- Czy protest/zgromadzenie organizacji "Pro-prawo do życia" jest legalny? Od sklepu IKEA dostaliśmy informację, że teren należy do nich, a organizatorzy nie wystąpili o zgodę na takie zgromadzenie od IKEA.

 

- Na nagraniu od czytelnika widoczna była policja. W jakim charakterze są tam obecni funkcjonariusze?

 

15 lipca dostaliśmy odpowiedź od podkom. Karolina Kańka, oficer prasowej KPP w Pruszkowie:

 

"W dniu 10 lipca 2019 r., w Jankach na ul. Plac Szwedzkim, odbyło się zgromadzenie publiczne w trybie uproszczonym, zarejestrowane w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Policjanci z godzinach trwania zgromadzenia 15-20, zabezpieczali jego przebieg. Jest to stałą praktyką że zabezpieczeniu podlegają wszystkie zgromadzenia, które zostają zgłoszone".

 

ac/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze