"Tablica upamiętniająca śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". MSZ: to nie powinno się zdarzyć

Świat
"Tablica upamiętniająca śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". MSZ: to nie powinno się zdarzyć
PAP/Wojciech Olkuśnik

Szef resortu spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozpoczął w czwartek wizytę w Republice Mołdawii. Na oficjalnym profilu MSZ na Twitterze podano jednak, że minister złożył wieniec "pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". Pomyłkę poprawiono dodając, że "nie powinna się była zdarzyć".

"Min. Czaputowicz rozpoczął wizytę w Republice Mołdawii. Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego" - poinformował w czwartek późnym popołudniem resort spraw zagranicznych na oficjalnym profilu na Twitterze. 

 

Pomyłkę szybko wyłapali internauci, przypominając jednocześnie, jak bardzo wyśmiewano się ze środowego wpisu na koncie Platformy Obywatelskiej, który brzmiał: "Są z nami samorządowcy, bo miasto Łudź jest symbolem tej dobrej współpracy"

 

"Jeszcze nie ucichły śmiechy po słynnym Bydgoszczu, a już w przekazie polityków Platformy Obywatelskiej pojawiła się tajemnicza Łudź" - napisała posłanka PiS Anna Sobecka, dodając do komentarza emotikonkę zanoszenia się śmiechem. Podobnych do niej głosów z prawej strony sceny politycznej było dużo więcej. 

 

"Aha... Ale platformiana Łudź była zabawna, że boki zrywać"

 

Wytknęli to internauci, komentując pomyłkę we wpisie MSZ. "Śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego? Aha... Ale platformiana »Łudź« była zabawna, że boki zrywać" - zauważył dziennikarz Łukasz Rogojsz.   

Administratorzy profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych za błąd przeprosili. "Pomyłka ta nie powinna się była zdarzyć" - przyznano.

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie