"Szkoła nie uczy nas o zmianie klimatu". Protestująca przed Sejmem Inga prosi o przynoszenie książek

Polska
"Szkoła nie uczy nas o zmianie klimatu". Protestująca przed Sejmem Inga prosi o przynoszenie książek
Pixabay/ DarkWorkX

13-letnia Inga Zasowska, która protestuje przeciwko temu, że "politycy nie przejmują się zmianą klimatu", zaproponowała wspólne czytanie książek dotyczących postępujących zmian klimatu. Nastolatka będzie przed Sejmem, jak co piątek, od godziny 9:30 do 15:00.

12 lipca Zasowska pojawi się na ul. Wiejskiej po raz czwarty. Na facebokowym profilu co tydzień zamieszcza posty zapraszające do uczestnictwa w strajku. Tym razem postawiła na wspólną lekturę.

 

"Niestety, szkoła nie uczy nas nic o zmianie klimatu, dlatego w najbliższy piątek podczas Wakacyjnego Strajku Klimatycznego zapraszam na wspólne czytanie książek o klimacie. Weźmiemy kilka, ale zachęcam do przynoszenia swoich" - napisała nastolatka na Facebooku.

 

Wspierana przez rówieśników

 

Ingę wspierają nie tylko najbliżsi. W ubiegły piątek protestowało również kilkadziesiąt innych, młodych osób. 13-latka przyniosła tablicę, na której wypisała indywidualne i systemowe działania na rzecz ochrony klimatu.

 

Zasowska zainicjowała Wakacyjny Strajk Klimatyczny 21 czerwca 2019 roku. Działania dziewczyny opatrzone są hasztagiem #FridaysForFuture.

 

ac/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie