"Skoczna, towarzyska, nieco pulchna". Rostowski wspomina młodą von der Leyen

Świat
"Skoczna, towarzyska, nieco pulchna". Rostowski wspomina młodą von der Leyen
Polsat News

"Z tego co pamiętam, jej włosy były długie do ramion i chociaż teraz jest elegancka i szczupła, wtedy była nieco pulchna" - napisał o Ursuli von der Leyen były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Jak się okazuje, polski polityk i nominowana na stanowisko szefa Komisji Europejskiej Niemka poznali się w młodości i wspólnie chodzili na imprezy.

Nominowana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej niemiecka minister obrony zyskała przydomek "Stalowa Magnolia" - napisała dziennikarka Anne McElvoy w swoim artykule, który ukazał się na stronie brytyjskiego dziennika "The Times".

 

Autorka tekstu twierdzi, że pseudonim Ursuli von der Leyen znajduje potwierdzenie w jej zachowaniu. Jak wyjaśniła, minister obrony występowała jako "ochroniarz Angeli Merkel" w czasie napiętych momentów kampanii do europarlamentu. 

 

"Uosobienie wolności, próbowanie wszystkiego"

 

W artykule przypomniano, że Ursula von der Leyen, jako córka ówczesnego premiera Dolnej Saksonii, studiowała na London School of Economics, posługując się pseudonimem Rose Ladson. 

 

Rodzina von der Leyen miała tak bardzo obawiać się o jej bezpieczeństwo, że postanowiła wtedy poszukać "starego znajomego z Brukseli", który mógłby wynająć jej mieszkanie w Londynie. Mowa o Jacku Rostowskim, późniejszym polskim wicepremierze i ministrze finansów. 

 

W rozmowie z dziennikarką, Rostowski wspominał blond grzywkę von der Leyen. Niemiecką minister określił jako "skoczną, grzeczną i towarzyską, chodzącą do klubów".

 

Sama von der Leyen wspominała później, że Londyn był dla niej "uosobieniem nowoczesności, wolności i radości z życia, próbowania wszystkiego". Jak dodała, studiowanie w stolicy Wielkiej Brytanii dało jej "wewnętrzną wolność".

"Imprezowiczka" 

 

Rostowski odniósł się do publikacji "The Times" na swoim Twitterze.

 

"Z tego co pamiętam, jej włosy były długie do ramion i chociaż teraz jest elegancka i szczupła, wtedy była nieco pulchna. Ponadto uważam, że »imprezowa« byłoby bardziej dokładne niż tylko »towarzyska« - napisał były wicepremier.

zdr/luq/ polsatnews.pl, thetimes.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie