Zginął komendant policji w Mikołowie. Zarzut dla kierowcy, który miał doprowadzić do wypadku

Polska
Zginął komendant policji w Mikołowie. Zarzut dla kierowcy, który miał doprowadzić do wypadku
Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie/ Śląska Policja

Zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, usłyszał kierowca samochodu, który doprowadził do jego zderzenia z motocyklem w Wełninie (Świętokrzyskie) - poinformowała w środę prokuratura. W wypadku zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie (Śląskie).

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu, który prowadził policjant. 45-letni komendant mikołowskiej policji Krzysztof Skowron, zmarł pomimo reanimacji.

 

Kierowca był trzeźwy

 

Jak poinformował Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, kierujący samochodem usłyszał zarzut z art. 177 par. 2 Kodeksu Karnego, związany z nieumyślnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - niezachowaniem ostrożności i nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu motocykliście - i spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. - 54-letni Ryszard P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, których treści nie możemy ujawnić. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe - dodał prokurator Sarba.

 

Prokurator zaznaczył, że na miejscu wypadku policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy - urządzenie pomiarowe nie wykazało u niego alkoholu. Dodatkowo mężczyźnie pobrano krew do badań na obecność alkoholu i substancji psychotropowych w organizmie.

 

Podejrzanemu grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Zginął bardzo dobry oficer

 

Kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego tragicznie policjanta, złożyli szefowa MSWiA Elżbieta Witek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

 

Jak powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka, Krzysztof Skowron był bardzo dobrym oficerem, lubianym i szanowanym przez podwładnych. - Będziemy zawsze o nim pamiętać - dodał. Rzecznik podkreślił jednocześnie, że ta śmierć powinna dać do myślenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, by zawsze zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze