Wypadek na obwodnicy Sieradza. Nie żyje motocyklista z Łotwy [ZDJĘCIA]

Moto

Motocyklista z Łotwy zginął w niedziele w wypadku na drodze ekspresowej S8 w okolicach Sieradza. Na obwodnicy tego miasta w kierunku Wrocławia wprowadzony został objazd. Policja ustaliła wstępnie, że przyczyną wypadku mogło być niezachowanie ostrożności podczas zmiany pasa przez kierowcę golfa. - Zniszczenia pojazdów świadczą o sile uderzenia - powiedziała Polsat News rzeczniczka łódzkiej policji.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 10 na drodze S8 niedaleko Sieradza - powiedziała rzeczniczka łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji Joanna Kącka.

 

Obcokrajowiec w wyniku zdarzenia zginął.

 

- Z motocyklistą zderzył się Volkswagen Golf. Mimo reanimacji podjętej przez wezwane na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, kierujący jednośladem 43-letni obywatel Łotwy zmarł - poinformowała Kącka.

 

  

 

Samochodem osobowym kierował 23-latek. Funkcjonariusze policji sprawdzili, że mężczyzna był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu.

 

Przejazd obwodnicą Sieradza w okolicach 176 kilometra w kierunku Wrocławia został po wypadku zablokowany. Policja wyznaczyła objazd - na węźle Sieradz Wschód do drogi krajowej 83, którą na S8 można było wrócić przez węzeł Sieradz Południe.

 

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały kilka godzin.

 

Nagranie z lądowania śmigłowca LPR na drodze ekspresowej S8 otrzymaliśmy od Wiktorii.

 

Łódzka Policja

 

Łódzka Policja

 

Łódzka Policja

 

hlk/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie