Ukryte laboratorium produkujące amfetaminę zlikwidowane. Akcja CBŚP

Polska

Funkcjonariusze CBŚP odkryli i zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę - poinformował w środę sierż. sztab. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP. Policjanci zabezpieczyli ponad 63 kg narkotyku.

Żukiewicz poinformował, że policjanci warszawskiego oddziału CBŚP na początku lipca odkryli i zlikwidowali laboratorium amfetaminy, które znajdowało się na posesji w okolicach Płocka. Na miejscu zatrzymano osobę, która nadzorowała produkcję narkotyków i zabezpieczono prawie 63,5 kg amfetaminy i 10 litrów płynnego narkotyku, z którego można było uzyskać kolejne 14 kg amfetaminy.

 

- Laboratorium zostało w sposób specjalistyczny zamaskowane w kilku budynkach. W ukrytym pomieszczeniu znajdował się reaktor ciśnieniowy wraz z innymi urządzeniami, służący do produkcji tego narkotyku - powiedział Żukiewicz.

 

Działka kupiono pół roku wcześniej

 

Śledczy ustalili, że działka, na której prowadzono laboratorium, została kupiona pół roku wcześniej specjalnie po to, by produkować tam narkotyki.

 

Jak informuje CBŚP, w jednym z budynków ukryto pomieszczenie na reaktor ciśnieniowy. W innych pomieszczeniach zainstalowano system chłodzenia z wewnętrznym obiegiem wody, na który składały się trzy zbiorniki o pojemności po tysiąc litrów, oraz ukryte pod podłogą pojemniki na odpady poprodukcyjne.

 

Centralne Biuro Śledcze Policji 

"W drugim budynku gospodarczym zainstalowano ogromny agregat prądotwórczy bardzo wysokiej mocy, obudowany materiałem wyciszającym. Zamaskowany i wyciszony został także kanał do odprowadzania spalin. Natomiast przewód elektryczny został poprowadzony w gruncie" - podaje CBŚP.

 

Jak tłumaczą śledczy, miało to utrudnić wykrycie nielegalnej produkcji, której ostatni etap, polegający na wytrącaniu narkotyku w siarczan amfetaminy, prowadzono w domu mieszkalnym z przystosowaną wentylacją.

 

Centralne Biuro Śledcze Policji

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie