CBŚP zatrzymało 11 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Polska
CBŚP zatrzymało 11 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe
cbsp.policja.pl

Policjanci CBŚP z Kielc wsparci przez funkcjonariuszy z Wrocławia zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa narkotykowe - podaje biuro prasowe CBŚP. Jak dodano, członkowie grupy w wyniku sprzedaży narkotyków mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.

Jak podało biuro prasowe CBŚP, policjanci z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach, wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej.

 

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej grupy zajmowali się przestępczością narkotykową. W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od czerwca 2015 roku do września 2018 roku głównie na terenie Wrocławia. W tym czasie członkowie grupy, wprowadzając do obrotu marihuanę, amfetaminę, mefedron, kokainę oraz MDMA, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł - informuje CBŚP.

 

Sprawa jest rozwojowa 

 

Funkcjonariusze CBŚP z zarządu w Kielcach wsparci przez policjantów wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, rozpoczęli działania w niedzielę 9 czerwca zatrzymując wówczas 8 osób. - W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Dodatkowo u trzech osób znaleźli narkotyki - amfetaminę, heroinę i haszysz. Dalsze działania w tej sprawie funkcjonariusze przeprowadzili w kolejnych dniach. W ich wyniku zatrzymali następnych trzech podejrzanych - napisano w komunikacie.

 

- W ramach tej akcji do sprawy łącznie zatrzymano 11 osób, które w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące - podało CBŚP.

Jak zaznaczono w komunikacie, sprawa ma charakter rozwojowy. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie