Współzałożyciel Budki Suflera walczy z nowotworem

Kultura
Współzałożyciel Budki Suflera walczy z nowotworem
Budka Suflera/ Facebook

"Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową" - poinformował zespół Budka Suflera. Lipko jest jego współzałożycielem. Aktualnie muzyk przebywa w klinice w Magdeburgu.

Lekarze postawili diagnozę kilka tygodni temu. Przed wyjazdem do niemieckiej kliniki, Lipko przebywał w warszawskim szpitalu przy ul. Banacha. Od dwóch tygodni leczy się w Magdeburgu.

 

Jest szansa zwycięstwa

 

"To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym" - przekazali członkowie zespołu.

 

Muzycy zaapelowali o wsparcie. 

 

"Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…" - kończą oświadczenie.

 

 

Zespół z tradycjami

 

Romuald Lipko założył Budkę Suflera wraz z wokalistą Krzysztofem Cugowskim w 1974 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie takie hity takie, jak "Takie tango", "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Bal wszystkich świętych".

 

ac/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze