Tomczyk wezwany przed Podkomisję Smoleńską. "Nic nie ustaliła. Zmarnowała za to miliony złotych"

Polska
Tomczyk wezwany przed Podkomisję Smoleńską. "Nic nie ustaliła. Zmarnowała za to miliony złotych"
Polsat News

"Ta Komisja już dawno powinna być zlikwidowana. Po czterech latach ustaliła... No właśnie. Nic nie ustaliła. Zmarnowała za to miliony złotych polskich obywateli" - skomentował poseł PO Cezary Tomczyk wezwania, jakie otrzymał z Podkomisji Smoleńskiej. Ma się przed nią stawić w środę. Wezwanie nazwał "wątpliwym prawnie" i "kuriozalnym". Przed komisją ma też zeznawać poseł Paweł Suski.

"Właśnie odebrałem wezwanie na jutro! Przed Podkomisję Smoleńską Macierewicza" - poinformował na Twitterze Cezary Tomczyk.

 

"Komisja już dawno powinna być zlikwidowana"

 

Wyraził przekonanie, że "Komisja już dawno powinna być zlikwidowana", gdyż po czterech latach "nic nie ustaliła". "Zmarnowała za to miliony złotych polskich obywateli. A wątpliwe prawnie wezwanie jest kuriozalne" - ocenił poseł PO. 

Jego kolega z ław sejmowych skomentował wezwanie krótko: "Jeśli ktoś powinien stanąć przed komisją, to jest to pan Macierewicz" - napisał Sławomir Nitras.

 

"Udzielenie informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego" 

 

Poseł Cezary Tomczyk ma stawić się przed Komisją w środę o godz. 13 "w celu udzielenia informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.".   

 

Dwie godziny później przed Komisją stawić ma się inny poseł PO - Paweł Suski. Polityk podkreślił, że "Macierewicz bezpodstawnie wzywa posłów na przesłuchanie, kuriozalne wezwanie".

 

Poseł Suski zastanawiał się, czy "podkomisja smoleńska szuka nowych dowodów na zamach", czy też "może chce zrealizować swoje groźby artykułowane podczas SKON (Sejmowej Komisji Obrony Narodowej - red.): »będziecie siedzieć«". 

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie