"Nakrętkowy mistrz świata". Dzielnicowy zebrał 13 ton nakrętek, by pomóc choremu dziecku

Polska
"Nakrętkowy mistrz świata". Dzielnicowy zebrał 13 ton nakrętek, by pomóc choremu dziecku
KPP Pisz

Dzielnicowy zorganizował zbiórkę, dzięki której udało się zgromadzić 13 ton plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza (Warmińsko-Mazurskie). Młodszy asp. Adam Trzonkowski z Białej Piskiej, nazywany "nakrętkowym mistrzem świata", zorganizował akcję po raz trzeci i już teraz myśli o kolejnej edycji.

Dzielnicowy rozpoczął zbiórkę w październiku 2018 r. z myślą o niespełna rocznej Poli z Pisza. Dziewczynka nie słyszała od urodzenia. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy w stopniu głębokim.

 

Tegoroczne przedsięwzięcie przerosło wszelkie oczekiwania. W zbiórkę zaangażowali się mieszkańcy Pisza i okolic, ludzie z ościennych powiatów, a później także z innych miejscowości z całego kraju, dowożąc nakrętki osobiście lub przesyłając w formie paczek.

 

KPP Pisz

 

Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż 13 ton nakrętek. Piska policja przypomina, że dzielnicowy w pierwszej edycji zbiórki zebrał 2,5 tony, a w drugiej edycji - 5 ton.

 

- Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, że pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość - powiedział mł. asp. Adam Trzonkowski.

 

KPP Pisz

 

Dzięki finansowemu wsparciu, w marcu Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Obecnie dziewczynka przechodzi rehabilitację. Są już pierwsze widoczne efekty jej ciężkiej pracy, świadczące o tym, że Pola słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy psa i kota, a co najważniejsze, reaguje na swoje imię. Rodzice rozpoczęli już starania o wszczepienie Poli drugiego implantu, który pozwoliłby na prawidłowy rozwój dziecka.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie