W wypadku zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie

Moto
W wypadku zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie
Śląska Policja

W poniedziałek w wypadku zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie (Śląskie) nadkom. Krzysztof Skowron - podała policja. Kondolencje rodzinie i bliskim złożyli szefowa MSWiA Elżbieta Witek i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Do wypadku doszło w miejscowości Wełnin (Świętokrzyskie), gdy kierujący samochodem osobowym, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklem Krzysztofie Skowronie. Pojazdy się zderzyły. W skutek doznanych obrażeń komendant, mimo reanimacji, zmarł.

 

"Ze smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci nadkomisarza Krzysztofa Skowrona - Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie - napisała na Twitterze szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek, składając rodzinie i najbliższym zmarłego wyrazy współczucia.

 

 

"Kolejna przykra dla nas wiadomość. W wypadku drogowym zginął tragicznie nasz drogi Kolega nadkom. Krzysztof Skowron - Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym kondolencje i wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji" - przekazał z kolei Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 

 

Jak powiedział rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka, Krzysztof Skowron był bardzo dobrym oficerem, lubianym i szanowanym przez podwładnych. - Będziemy zawsze o nim pamiętać - dodał. Rzecznik podkreślił jednocześnie, że ta śmierć powinna dać do myślenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, by zawsze zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie