Rusza Belwederska Szkoła Letnia. Studenci mogą wysłuchać wykładów, wziąć udział w seminariach

Polska
Rusza Belwederska Szkoła Letnia. Studenci mogą wysłuchać wykładów, wziąć udział w seminariach
PAP/Wojciech Olkuśnik

- Nauka rozwija się dzięki temu, że ludzie maja odwagę przełamać utarte schematy i temu m.in. też mają służyć te spotkania - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Belwederskiej Szkoły Letniej.

Andrzej Duda wziął w poniedziałek udział w inauguracji Belwederskiej Szkoły Letniej. Tematem tegorocznej edycji jest "Prawo dla dobra wspólnego". Jak poinformowała na swojej stronie internetowej Kancelaria Prezydenta RP w ramach szkoły studenci mogą m.in. wysłuchać wykładów profesorów i praktyków oraz wziąć udział w seminariach i warsztatach.

 

"Rozwój nauki polega na kwestionowaniu"

 

Prezydent inaugurując Belwederską Szkołę Letnią podkreślił, że chciałby, aby była ona płaszczyzną, na której młodzi ludzie będą się spotykać z praktykami i teoretykami, którzy na co dzień zajmują się funkcjonowaniem nie tylko państwa polskiego, ale również państw wspólnoty europejskiej.

 

- Chciałbym, żebyście mogli państwo się spotkać i chciałbym, żebyście mogli dyskutować - zaznaczył Duda.

 

 

Duda podkreślił, że wręczając nominacje profesorskie prosi, by profesorowie pozwalali swoim studentom "a wręcz nakłaniali ich do tego, żeby kwestionowali".

 

- Rozwój nauki polega na kwestionowaniu, na tym że najbardziej utarte teorie poddajemy, rozbieramy na czynniki pierwsze i próbujemy się im sprzeciwić, próbujemy znaleźć nową drogę, próbujemy znaleźć własną drogę w stosunku do tego, co już wymyślono. Prace naukowe, które polegają tylko i wyłącznie na powtarzaniu utartych poglądów nie są pracami naukowymi są pracami sprawozdawczymi - ocenił prezydent.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie