Kreml: propozycja Zełenskiego to nowy format, musimy ją rozpatrzeć

Świat
Kreml: propozycja Zełenskiego to nowy format, musimy ją rozpatrzeć
Reuters

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w poniedziałek, że propozycja rozmów o konflikcie w Donbasie złożona przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego jest "absolutnie nowym formatem", Rosja nie jest gotowa na nią odpowiedzieć i musi ją rozpatrzeć.

- To nowa inicjatywa. Będzie ona, oczywiście, rozpatrzona, jednak na razie nie mogę przekazać jakiejś reakcji - powiedział Pieskow, komentując słowa Zełenskiego. Ocenił propozycję ukraińskiego prezydenta jako "absolutnie nowy format" i dodał, że należy ocenić, na czym on polega i uznać, "czy takie spotkanie ma perspektywy".

 

Przedstawiciel Kremla wskazał też, że Stany Zjednoczone, które wymienił Zełenski wśród uczestników proponowanego spotkania, nie są stroną porozumień mińskich, dotyczących uregulowania konfliktu w Donbasie.

 

Zełenski zaproponował w poniedziałek prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi przeprowadzenie rozmów o zaanektowanym przez Rosję Krymie i o konflikcie na wschodzie Ukrainy z udziałem przywódców USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Zaznaczył, że chce rozmawiać o tym, "czyj jest Krym i kto jest, a kogo nie ma w Donbasie". Jako miejsce proponowanych rozmów Zełenski wskazał stolicę Białorusi Mińsk.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie