"Tatuaże Przeciwko Homofobii" w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Startuje kolejna odsłona akcji

Kultura
"Tatuaże Przeciwko Homofobii" w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Startuje kolejna odsłona akcji
Agata Kubis

"Chcesz wesprzeć walkę z homofobią? Zrób sobie tatuaż" - tak do udziału w wydarzeniu zachęca Kampania Przeciwko Homofobii. Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 lipca w Warszawie. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na działania KPH skierowane do osób transpłciowych.

- Akcję organizujemy trzeci raz. Zainteresowanie jest duże. W czasie jednej imprezy przewija się około pół tysiąca osób. Tatuatorzy pracują od rana do późnego wieczora, gdyż kolejki są ogromne - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciwko Homofobii.

 

Tegoroczną edycję "Tatuaże Przeciw Homofobii" zainauguruje wydarzenie w Warszawie. Fani tatuażu i wspierający środowisko LGBT spotkają się 13 lipca w warszawskim klubie Kawałyksztuki przy ulicy Marszałkowskiej 8. Ozdobić swoje ciała będą mogli od 13.00 a 21.00. Do współpracy zaproszono czołowych tatuatorów i tatuatorki z Warszawy, w tym m.in. Dagnę Wrażeń i Glue ze studia Róża, Biankę Szlachtę z Gołababa Tattoo czy Pawła Bobowicza z Zakładu Tatuatorskiego Syrena.

 

Po zakończeniu oficjalnej części odbędzie się after party, na którym zagra dj Janek Przybyłowski.

 

20 lipca wydarzenie zagości we Wrocławiu, a 27 lipca chętni wykonają tatuaże w Szczecinie.

 

Nie tylko tatuaże

 

- Odwiedzają nas nie tylko chcący się tatuować, ale również wspierający nasze działania. Podczas każdej edycji "Tatuaży Przeciw Homofobii" dostępne jest stoisko KPH. Znajdziecie tam broszury, materiały informacyjne, tęczowe gadżety. Można przyjść i z nami porozmawiać. Zawsze gra także muzyka - opowiada Jakubczak.

 

Specjalnie zaprojektowane wzory publikowane będą na bieżąco na Facebooku. Będzie można je wybrać i wykonać wyłącznie podczas imprezy. Koszt każdego tatuażu to 250 zł. Cały dochód z "Tatuaży Przeciw Homofobii" przeznaczony zostanie na działania KPH skierowane do społeczności LGBT.

 

 

ac/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie