Trump wsparł Miesiąc Dumy LGBT. Tęczowe flagi na ambasadzie USA w Warszawie

Polska
Trump wsparł Miesiąc Dumy LGBT. Tęczowe flagi na ambasadzie USA w Warszawie
Twitter/US Embassy Warsaw

"W związku z ogłoszeniem przez prezydenta USA Donalda Trumpa Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - poinformowała amerykańska placówka dyplomatyczna na swoim Twitterze. Do wpisu dołączono zdjęcie przedstawiające ozdobiony w tęczowe flagi gmach ambasady USA w Warszawie.

"W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy solidarnie z wieloma osobami LGBT, które mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, które karzą, więżą, a nawet wykonują egzekucje na podstawie ich orientacji seksualnej" - napisał pod koniec maja na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

 

Jak dodał, jego administracja rozpoczęła "globalną kampanię na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu i zaprasza wszystkie narody, aby dołączyły (do niej - red.) w tym wysiłku".

Pierwszy taki republikański prezydent 

 

Jak podkreślają amerykańskie media, Trump został tym samym pierwszym republikańskim prezydentem, który wsparł Miesiąc Dumy LGBT.

 

W odpowiedzi na wpis Trumpa, amerykańska ambasada w Warszawie wywiesiła tęczowe flagi.

 

"W związku z ogłoszeniem przez  prezydenta USA Donalda Trumpa Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - napisano na Twitterze placówki.

 

zdr/luq/ polsatnews.pl, buzzfeednews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie