Prezydent Sosnowca rozdaje paszporty. Tak miasto zachęca do zwiedzania

Kultura
Prezydent Sosnowca rozdaje paszporty. Tak miasto zachęca do zwiedzania
UM Sosnowiec

Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca poinformował o tej decyzji na swoim Facebooku. Jest ona efektem wakacyjnej kampanii zachęcającej do odwiedzenia Sosnowca.

Władze Sosnowca walcząc ze stereotypami jednocześnie promują swoje miasto.

 

- Tyle razy słyszeliśmy, że na wjazd do Sosnowca potrzebny jest paszport. Skoro tak, to będziemy takie paszporty rozdawać - napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca na Facebooku.

 

Wiąże się to z popularnym na Górnym Śląsku żartem, który mówi o konieczności posiadania paszportu przed wjazdem do Sosnowca.

 

Jednym z elementów wakacyjnej promocji promującej miasto pod hasłem "Sosnowiec All Inclusive" są paszporty, które trafią w ręce turystów. Na każdym z nich umieszczono informacje o interesujących formach spędzania wolnego czasu w okolicy. Wśród z nich są: ścianka wspinaczkowa, wodny kompleks rekreacyjny Stawiki, wycieczki kajakowe czy zajęcia w klubie żeglarskim.

 

Paszporty będą wręczane w sąsiadujących miastach przez ambasadorów i ambasadorki. Jak zapowiada we wpisie prezydent, ze względu na duże zainteresowanie paszportami mieszkańców Katowic zwróci się z prośbą o ich dystrybucję do tamtejszego prezydenta. Miałyby być one odbierane w Centrum Informacji Turystycznej.

 

 

Na terenie Sosnowca w czasie wakacji turyści trafią na happeningi z celnikiem sprawdzającym posiadanie paszportów, który w razie ich braku będzie je wręczać. Paszport ważny jest 30 dni.

ac/hlk/ "Dziennik Zachodni"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie