Zderzenie autobusu z samochodem w Raciborzu. Nie żyją mężczyzna i dziecko

Polska
Zderzenie autobusu miejskiego z samochodem w Raciborzu. Nie żyje mężczyzna i dziecko
Galeria zdjęć (6)

- W wyniku zderzenia samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej w Raciborzu (Śląskie), pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł 35-letni mężczyzna i kilkumiesięczne dziecko - poinformował polsatnews.pl kom. Mirosław Szymański oficer prasowy KPP w Raciborzu. Siedem osób zostało poszkodowanych.

W akcji ratowniczej brały udział dwa śmigłowce LPR.

 

Jak informowała wcześniej rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska, wskutek zderzenia w samochodzie osobowym zakleszczonych zostało pięć podróżujących nim osób - dwoje dorosłych i troje dzieci, w tym niemowlę. 35-letniego kierowcy samochodu osobowego i kilkumiesięcznego dziecka nie udało się uratować, mimo prowadzonej reanimacji.


Troje pozostałych pasażerów auta zostało przewiezionych do szpitala.

 

 

Obrażenia odniosły ponadto cztery osoby spośród dziewięciu podróżujących autobusem miejskim. Wśród jest kobieta w ciąży, oraz dziecko.

 

 

Do wypadku doszło na ul. Kozielskiej, którą w Raciborzu przebiega droga krajowa nr 45, wiodąca od Opola w kierunku granicy państwa w Chałupkach. W piątek po południu zakorkowany był jej odcinek w północnej części miasta, z ograniczoną możliwością objazdu innymi ulicami.

 

bas/maw/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie