Tragiczny wypadek w Myszyńcu Starym. Kierowca ciężarówki usłyszał zarzut

Polska
Tragiczny wypadek w Myszyńcu Starym. Kierowca ciężarówki usłyszał zarzut
KMP w Ostrołęce

Zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym usłyszał kierowca ciężarówki, który staranował samochód osobowy w Myszyńcu Starym na Mazowszu. W wyniku wypadku zginęła trzyosobowa rodzina.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na drodze pomiędzy Ostrołęką a Szczytnem. Według "Tygodnika Ostrołęckiego" podróżująca samochodem osobowym rodzina jechała na Mazury do ośrodka wypoczynkowego. 

 

W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i auta osobowego na miejscu zginęła 49-letnia Dorota. D oraz 80-letnia Regina D. W samochodzie był jeszcze 9-letni chłopiec, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

 

Niestety obrażenia dziecka były na tyle poważne, że lekarzom nie udało się go uratować. Alec D. zmarł w nocy z wtorku na środę.

 

Film z miejsca wypadku

 

Policja początkowo informowała, że "kierująca autem osobowym nie zdążyła wyhamować przed zatrzymującą się ciężarówką i uderzyła w jej tył. W pojazd osobowy uderzyła jadąca za nim ciężarówka".

 

Nowe światło na sprawę rzucił film udostępniony przez jednego z internatów.

 

Widać na nim, że kierująca samochodem osobowym zdążyła wyhamować przed zatrzymującą się ciężarówką, jednak w tył osobówki z impetem wbiła się druga ciężarówka, wpychając auto pod tira stojącego przed nią. 

 

   

 

"Nie przyznał się"

 

Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

 

"W dniu 25 czerwca 2019 roku, kierującemu pojazdem marki Scania wraz z naczepą, 50-letniemu Wiesławowi P. przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nie zachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu" - poinformowała w piątek prokuratura.

 

"Podczas przesłuchania podejrzany Wiesław P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia" - dodała Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

 

Podejrzany kierowca samochodu ciężarowego, został na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

dk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie