Walka z okupantem w grze o Powstaniu Warszawskim. Premiera WARSAW już 4 września

Technologie
Walka z okupantem w grze o Powstaniu Warszawskim. Premiera WARSAW już 4 września
Pixelated Milk

Dowódca powstańczego oddziału rekrutuje, zarządza i planuje misję. A wszystko to w realiach z 1944 roku. Gra WARSAW polskiego studia Pixelated Milk trafi do sprzedaży we wrześniu.

Nie będzie to zwykła gra akcji z alternatywnymi zakończeniami. Twórcy postanowili wzorować się na japońskich produkcjach i zaproponować odbiorcom strategię turową, w której gracz ma dłuższy czas na zastanowienie się nad dalszymi posunięciami. Powstanie Warszawskie zostało osadzone w komiksowych ramach, choć nie ujmują one powagi temu heroicznemu zrywowi. Autorzy zapewniają, że WARSAW wiernie oddaje historyczne wydarzenia.

 

Kazimierz, Jadwiga i Krzysztof

 

Oprócz strategii, istotna będzie również warstwa fabularna. Główni bohaterowie otrzymają własną historię i cechy charakteru. Twórcom zależy na tym, aby gracze poczuli, że mimo odmiennych losów Kazimierz, Jadwiga czy Krzysztof (tak będą nazywać się postaci) zdecydowali się na walkę z okupantem. Walcząc na terenie stolicy, znajdują się w różnych dzielnicach, które, w zależności od położenia, oferują im rozmaite korzyści.

  

WARSAW na PC w sprzedaży będzie dostępna od 4 września. Wersje konsolowe pojawią się w późniejszym terminie.

ac/luq/ tech.wp, pcworld

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze