10 osób w aucie, w tym 8 dzieci. Kierowca bez uprawnień, a samochód bez przeglądu

Moto

Zatrzymany do kontroli 36-latek przewoził osobowym bmw dziewięć osób - żonę i ośmioro dzieci, z których pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania autem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ważnego przeglądu technicznego. Gdy zatrzymała ich policja, wszyscy musieli wysiąść.

O zdarzeniu poinformowali policjanci z Chorzowa (woj. śląskie). Osobowe bmw zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy drogówki. W środku podróżowało 9 osób i kierowca, przy czym samochód zarejestrowany był na pięć osób.

 

Dzieci, które podróżowały  autem, nie miały zapiętych pasów. Niektóre z nich siedziały na podłodze - poinformował reporter Polsat News Mateusz Białkowski.

 

Kierujący bmw 36-latek został ukarany dwoma mandatami. Jeden otrzymał za prowadzenie pojazdu bez wymaganych do tego uprawnień, a drugi - za przewożenie osób w nieprawidłowy sposób.

 

Policjanci podkreślają, że przewożenie dzieci w fotelikach wynika z polskich i europejskich przepisów prawa, ale przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa. Dziecko bez fotelika, podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru, jest bowiem zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia, a nawet na śmierć.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie