A$AP Rocky aresztowany w Szwecji. Nie wiadomo czy wystąpi na Openerze

Kultura
A$AP Rocky aresztowany w Szwecji. Nie wiadomo czy wystąpi na Openerze
Instagram/A$AP Rocky

Raper A$AP Rocky został aresztowany przez szwedzką policję, po tym jak wdał się w bójkę w centrum Sztokholmu. Artysta w czwartek ma wystąpić na Opener Festival w Gdyni. Jak jednak informuje szwedzki serwis Aftonbladet, A$AP może spędzić w areszcie nawet tydzień. Organizatorzy festiwalu skomentowali sytuację.

Do bójki doszło w weekend. Na nagraniu opublikowanym przez portal TMZ widać, jak A$AP Rocky i jego koledzy przewracają innego mężczyznę, biją go, a następnie odchodzą z miejsca zdarzenia.

 

 

"Śledzili nas przez cztery przecznice"

 

Według TMZ pobity mężczyzna obwiniał ekipę rapera za zniszczenie słuchawek. Inną wersje prezentuje jednak sam A$AP Rocky, który opublikował na Instagramie 3-minutowe wideo. Widać na nim, jak przed pobiciem "zaatakowany" mężczyzna najpierw zaczepia ochroniarza rapera, a następnie rozbija swoje słuchawki na jego głowie. Po wszystkim agresor próbuje przekonać artystę, że to ochroniarz zniszczył jego słuchawki. A$AP Rocky próbuje załagodzić sytuacje.

 

"Goście nadużywają narkotyków, to nie są moi fani. Nie znamy nich i nie chcieliśmy mieć kłopotów. Śledzili nas przez cztery przecznice po drodze klepiąc przypadkowe kobiety w pośladki" - napisał A$AP Rocky.

 


Artysta i jego ekipa zostali zatrzymani po godz. 1 w nocy w środę. Mężczyźni są podejrzani o napaść. A$AP Rocky przebywa obecnie w areszcie z uwagi na istniejącą "możliwość ucieczki z kraju". Nadzorujący postępowanie prokurator Frederik Karlsson w rozmowie z dziennikiem Aftonbladet poinformował, że mężczyźni mogą zostać w areszcie nawet do soboty.

 

"Czekamy na rozwój sytuacji"

 

- Mój klient odrzuca wszelkie oskarżenia. Na opublikowanych przez niego filmach widać, że został sprowokowany i zaatakowany. Zatrzymanie znacznie utrudnia uczestnictwo w zaplanowanych koncertach - poinformował Henrik Olsson Lilja, prawnik reprezentujący artystę.

 

W środę odwołano występ rapera w norweskim Sandvik. A$AP Rocky miał być również jedną z głównych gwiazd Opener Festival w Gdyni. Jego występ zaplanowano na czwartek. Organizatorzy wydarzenia odnieśli się do sprawy na Facebooku.

 

 

"Czekamy na rozwój sytuacji w Szwecji. Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych decyzji, ani informacji. Na tę chwile zaplanowane koncerty w Europie mają odbyć się zgodnie z planem" - poinformowali przedstawiciele Opener Festival. 

bas/msl/ TMZ, Aftonbladet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie