Strzelił z rakietnicy w Galerii Krakowskiej. Pseudokibic zatrzymany

Polska

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali na terenie Łeby 22-latka, który odpalił racę w Galerii Krakowskiej. Do groźnego zdarzenia doszło w marcu. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się przed policją w Niemczech i w woj. Pomorskim. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Jak się okazało przed zatrzymaniem ukrywał się w Niemczech, gdzie przez kilka miesięcy pracował dorywczo na budowie.

 

Teraz usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała i występku chuligańskiego. Mimo iż jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, prokuratura objęła je ściganiem z urzędu, uznając zdarzenie za "rażące lekceważenie porządku prawnego".

 

Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia. Policja poinformowała, że wobec 22-latka już wcześniej została orzeczona kara dwóch lat pozbawienia wolności za pobicie. Nie trafił za kraty, bo ukrywał się. 

 

"Słychać strzały"

 

27 marca 2019 roku 22-letni mężczyzna używając rakietnicy odpalił racę w kierunku innego z mężczyzn w Galerii Krakowskiej. Wybuch przestraszył klientów i pracowników sklepów.

 

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratownicze i  kilkudziesięcioosobowy pluton alarmowy Policji. Pierwsze informacje, jakie dotarły do funkcjonariuszy mówiły o tym, że w galerii słychać było strzały. Szybko wyjaśniło się, że doszło do starcia dwóch pseudokibiców, którzy wdali się w kłótnie. Ostatecznie galeria nie została ewakuowana. 

maw/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie