Zarzut zabójstwa dla obywatela Turcji – nożownika z Galerii Dominikańskiej

Polska

Zarzut zabójstwa postawiła wrocławska prokuratura 29-letniemu Muhammedowi E., obywatelowi Turcji, który w sobotę śmiertelnie ranił w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu 20-letniego mężczyznę - również obywatela Turcji.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w sobotę wieczorem w położonej w centrum Wrocławia Galerii Dominikańskiej. 29-letni Turek Muhammed E. zaatakował młodego mężczyznę zadając mu ciosy nożem. Z ustaleń policji wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 20-latek, obywatel Turcji, zmarł w wyniku odniesionych ran.

 

W poniedziałek 29-letni mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. - Prokurator postawił mu zarzut zabójstwa; mężczyzna przyznał się do zarzutu - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

 

Prokurator podała, że E. zadał ofierze 12 ciosów nożem, który miał 25 centymetrów. Ciosy zadane były w klatkę piersiową, ramiona oraz brzuch.

 

Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd rozpatrzy ten wniosek we wtorek. Mężczyźnie grozi dożywocie.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie