Imigrant spadł do ogródka w Londynie. Wypadł z samolotu lecącego z Nairobi

Świat
Imigrant spadł do ogródka w Londynie. Wypadł z samolotu lecącego z Nairobi
Wikimedia.org/Mark Harkin

Ciało mężczyzny znaleziono w jednym z ogródków w południu Londynu. Policja ustaliła, że mężczyzna wypadł z komory podwozia samolotu Kenya Airways lecącego z Nairobi. Nielegalny imigrant chciał dostać się do Anglii, ukrywając się w podwoziu maszyny.

Makabrycznego odkrycie dokonano w Clapham, dzielnicy Londynu, w niedzielę o godz. 15:39. Policyjne śledztwo wykazało, że ofiara najprawdopodobniej była pasażerem na gapę, który wypadł z komory podwozia maszyny na 10 minut przed lądowaniem na lotnisku Heathrow.


Pod podwoziem boeinga linii lotniczej Kenya Airways znaleziono torbę oraz zapas wody i jedzenia - poinformowała brytyjska policja. 

 

Ciało upadło tuż obok leżakującego mężczyzny


O zdarzeniu poinformował świadek, który odpoczywał w ogrodzie na leżaku.

 

Według rozmówcy dziennika "The Sun", ciało mężczyzny upadło w odległości ok. metra od odpoczywającego w ogrodzie Anglika. - Był wstrząśnięty - mówił świadek. Zauważył, że jego przyjaciel nie miałby szans na przeżycie, gdyby ciało uderzyło w odpoczywającego mężczyznę. 

 

W oświadczeniu wydanym przez Kenya Airways wyrażono ubolewanie z powodu śmierci mężczyzny. Zauważono w nim, że do wypadku doszło po trwającym 8 godz. i 50 min. locie (na dystansie 6 840 kilometrów).

3/4 pasażerów na gapę nie przeżywa lotu

 

Nie jest wykluczone, że mężczyzna nie żył już w chwili, kiedy wypadł z samolotu. Na wysokości przelotowej na zewnątrz temperatura jest bowiem ekstremalnie niska - ponad -60 st. C. Eksperci sądzą, że około trzech czwartych pasażerów na gapę ukrywających się w podwoziu maszyn nie przeżywa właśnie z powodu zimna i braku tlenu.  

 

Trwa ustalanie tożsamości i wieku ofiary. 

 

Podobne przypadki zdarzają się co 5 lat

 

Przedstawicielami lotniska Heathrow powiedzieli osobie zgłaszającej zdarzenie, że podobne przypadki zdarzają się raz na pięć lat. 

 

BBC podaje, że w 2015 roku na dachu domu w londyńskim Richmond znaleziono ciało mężczyzny, a drugą osobę znaleziono w krytycznym stanie. Obie osoby podczepiły się do samolotu lecącego z Johannesburga.

 

W sierpniu 2012 roku w podwoziu samolotu z Kapsztadu również znaleziono zwłoki mężczyzny.

grz/ "The Sun"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie