Zaginął wojskowy An-32 z 13 osobami na pokładzie

Świat
Zaginął wojskowy An-32 z 13 osobami na pokładzie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Aeroprints.com

Wojskowy samolot transportowy Antonow An-32 wystartował w poniedziałek z lotniska w indyjskim stanie Asam i zaginął. Na pokładzie znajdowało się 13 osób. Trwają poszukiwania. Do podobnej sytuacji doszło przed trzema laty, wówczas zaginął ten sam typ samolotu z 29 osobami na pokładzie. Nigdy go nie odnaleziono.

Indyjski samolot transportowy zaginął ok. pół godziny po starcie z bazy wojskowej w Jorhat w stanie Asam na wschodzie Indii. Ostatni kontakt z załogą miał miejsce w poniedziałek ok. godz. 13 (czasu miejscowego).

 

Na pokładzie transportowego An-32 było 13 osób, ośmiu członków załogi i pięciu pasażerów.

 

Indyjskie siły powietrzne natychmiast rozpoczęły poszukiwania, poderwano m.in. myśliwce bojowe Suchoj Su-30 i samoloty specjalne C-130 Hercules. Poszukiwania odbywają się również na lądzie. Wiadomo, że samolot miał lądować w położonej na wysokości ponad 1800 m n.p.m. wsi Mechuka, stan Arunachal Pradesh - tuż przy granicy z Chinami.  

 

Do podobnej sytuacji doszło w lipcu 2016 r. Wówczas samolot transportowy indyjskich sił powietrznych An-32 zniknął nad Zatoką Bengalską z 29 osobami na pokładzie. Kontakt radarowy z samolotem urwał się około godziny po starcie z bazy wojskowej Tambaram w Chennai.

 

Samolotu nigdy nie odnaleziono, a operacja poszukiwawcza została zakończona po miesiącu.

 

grz/ indiatoday.in
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie