Dachowanie radiowozu w Lubuskiem. Trzech policjantów zostało rannych

Polska
Dachowanie radiowozu w Lubuskiem. Trzech policjantów zostało rannych
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Trzech policjantów z Żar (Lubuskie) odniosło obrażenia w wypadku nieoznakowanego radiowozu. Doszło do niego w piątek na drodze wojewódzkiej w tym powiecie. Życie policjantów nie jest zagrożone - poinformowała Sylwia Rupieta z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Do wypadku doszło około godziny 10.30 na drodze woj. nr 287, między wsią Drożków a Żarami.

Z wstępnych ustaleń wynika, że policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem zaczął wyprzedzać poprzedzające go pojazdy - vw golfa i ciężarówkę. Kiedy zrównał się z autem osobowym, jego kierowca miał również rozpocząć manewr wyprzedzania.

 


- W tym momencie policjant próbując uniknąć zderzenia odbił na pobocze. Niestety, nie zdołał opanować pojazdu, który dachował. On i dwaj inni funkcjonariusze jadący w radiowozie zostali zabrani do szpitala. Obecnie przechodzą badania w celu ustalenia obrażeń jakich doznali w wyniku wypadku. Najważniejsze, że ich życie nie jest zagrożone - powiedziała Rupieta.

 


Dodała, że okoliczności wypadku są wyjaśniane pod nadzorem prokuratora, a sama droga wojewódzka nr 287 może być jeszcze zablokowana przez około dwie godziny. Ruch kierowany jest na objazd drogą krajową nr 27 przez miejscowość Lubanice.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie