Strzelał do wiernych wychodzących z meczetu we Francji. Media: napastnik popełnił samobójstwo

Świat
Strzelał do wiernych wychodzących z meczetu we Francji. Media: napastnik  popełnił samobójstwo
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Dwie osoby zostały ranne w strzelaninie, która miała miejsce przed meczetem w Breście w północno-zachodniej Francji - poinformowały władze departamentu Finistere. Według agencji AFP mężczyzna podejrzany o atak został znaleziony martwy. Francuskie media pisze, że przyczyną śmierci napastnika było samobójstwo.

Strzały padły tuż po godz. 16 przed meczetem w dzielnicy Pontanezen.

 

- Dwie osoby ranne zostały przewiezione na oddział intensywnej terapii, na razie stan ich zdrowia nie jest znany - poinformowały lokalne władze.

 

Francuska Rada Wiary Muzułmańskiej (CFCM) podała, że jednym z rannych jest imam meczetu, który został trafiony czterema kulami. Dwie z nich trafiły w brzuch, dwie w nogi. Drugi ranny otrzymał dwa postrzały w nogi. Według Rady ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

 

Policja podała, że napastnik uciekł szarym renault clio, który wkrótce został porzucony i odnaleziony przez służby. W wyniku intensywnych poszukiwań odnaleziono ciało podejrzanego, który z przestrzeloną głową leżał obok swojego samochodu w miejscowości Guipavas niedaleko Brestu. Francuskie media pisze, że przyczyną śmierci napastnika było samobójstwo.

 

Minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner poinformował na Twitterze, że wysłał prośby do władz wszystkich departamentów w kraju o wzmocnienie nadzoru przy miejscach kultu. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie