"Rozmowy od drzwi do drzwi, od płotu do płotu. To będzie sól tej kampanii". Brejza w Polsat News

Polska

- 12 lipca zaprezentujemy program Platformy na wybory do Sejmu i Senatu – powiedział w programie "Graffiti" nowo wybrany szef sztabu wyborczego PO-KO, Krzysztof Brejza. Zaznaczył, że w kampanii koalicja stawia na bezpośrednie spotkania z wyborcami. - Rozmowy od drzwi do drzwi od płotu do płotu. To będzie sól tej kampanii - zaznaczył.

Poseł PO Krzysztof Brejza pokieruje sztabem wyborczym koalicji, którą będą współtworzyć m.in. Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska. W sztabie na jesienne wybory parlamentarne znaleźli się też: europoseł PO Bartosz Arłukowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz liderka IP Barbara Nowacka.

 

"Plan jest sukcesywnie realizowany"

 

Prowadzący program Wojciech Dąbrowski zapytał Brejzę o plan na nadchodzące wybory. – Plan jest i będzie sukcesywnie realizowany – powiedział poseł, który dodał, że są wdrażane "kolejne etapy agendy". Zapytany o pierwszy punkt programu, odpowiedział, że to przede wszystkim wspaniali ludzie.

 

- Bartosz Arłukowicz jako osoba od kampanii bezpośredniej, od akcji mobilizacyjnej. Pani marszałek Kidawa-Błońska od akcji pro frekwencyjnych. Barbara Nowacka - służba zdrowia, sprawy kobiet. Jacek Karnowski i Hanna Zdanowska to samorząd, klasa sama w sobie. Ekipa ludzi, która kieruje się aktywnością, która zwycięża wyborach i wyciąga wnioski - podkreślił Brejza.

 

Dodał, że w kampanii koalicja stawia na "słuchanie, bliskość oraz bycie z ludźmi". Zapytany przez prowadzącego czy te wizyty w regionach to jest "plan doskonały" na wybory, odpowiedział, że "nie spadli z kosmosu", a rozmowy z ludźmi "prowadzą od 3 lat, czyli od początku bycia w opozycji".

 

"Polska w ruinie"

 

Szef sztabu wyborczego PO-KO zaznaczył, że obecnie "mamy Polskę w ruinie". - Mamy pięć razy więcej śmieci importowanych do Polski, pięć razy więcej węgla rosyjskiego sprowadzanego. Śmieci są również z Niemiec, których PiS tak bardzo nie lubi. Program Jarosława Kaczyńskiego "Polska w ruinie" jest realizowany - powiedział Brejza.

 

Dodał również, że kosmiczne ceny owoców i warzyw mogą wkrótce okazać się standardem życia w Polsce.

 

Na pytanie jakie rozwiązanie problemów proponuje Platforma odpowiedział, że propozycja zostanie zaprezentowana 12 lipca.

 

- Mamy zespoły programowe. Proszę dać nam dwa tygodnie do konwencji programowej i oferta lepszej Polski będzie zaprezentowana - zaznaczył poseł. Podkreślił, że będzie to kampania bezpośrednia.

 

- To będzie sól ziemi, sól kampanii. Rozmowy od drzwi do drzwi od płotu do płotu. Trzeba wyostrzyć jeszcze bardziej ten słuch społeczny. My wracamy do źródeł. Do obywatelskości - podkreślił.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj. 

dk/las/bas/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie