Znaleziony w foliowym worku noworodek żył po urodzeniu. Policja szuka matki

Polska
Znaleziony w foliowym worku noworodek żył po urodzeniu. Policja szuka matki
Polsat News

Śledczy ustalili, że zmarły noworodek znaleziony w ubiegłą sobotę we Wrocławiu urodził się żywy. Takie są wnioski z sekcji zwłok, którą zarządziła prokuratura. Prokuratorzy znają już także przyczynę śmierci dziecka, ale informacja ta nie została upubliczniona ze względu na dobro śledztwa. Policja szuka matki dziecka. Ciało w plastikowym worku leżało przy drodze w dzielnicy Fabryczna.

Informację u ustaleniach sekcji zwłok podała w czwartek "Gazeta Wrocławska".

  

Zwłoki noworodka w dzielnicy Fabryczna

 

W ubiegłą niedzielę Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował, że policja otrzymała informację o znalezieniu zwłok na terenie dzielnicy Fabryczna w sobotę.

 

- Z ustaleń śledczych wynika, że to zwłoki noworodka - powiedział wtedy Rajski.

 

Dodał, że w sobotę na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone czynności z udziałem prokuratora. Policjant poinformował, że przyczynę śmierci noworodka określi biegły z zakresu medycyny sądowej.

 

Ani policja, ani prokuratura nie udzielają więcej informacji.

 

"Jest sposób na ochronę życia"

 

- Zobaczyliśmy czarny worek, psy zaczęły dziwnie reagować i podjęliśmy decyzję, żeby rozchylić maleńki otwór w tym worku, i wtedy ukazał nam się ten drastyczny widok. Wezwaliśmy policję. Po parunastu minutach zostało potwierdzone, że jest to dziecko. Zostały wezwane kolejne służby - powiedział Polsat News Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki we Wrocławiu, który podczas spaceru znalazł zwłoki.

 

Podkreślił, że "powinniśmy wszyscy apelować o to, żeby uczulać, informować, że jest sposób na ochronę życia, że można dziecko zostawić w szpitalu, można skorzystać z okna życia, można skorzystać z wielu ofert pomocy socjalnej, która jest też realizowana przez nasze miasto czy przez różne instytucje".

 

- Dlatego podkreślajmy to wszystkimi możliwymi kanałami, żeby jak najrzadziej do takich sytuacji dochodziło - dodał.

 

Ciało dziecka zostało porzucone na łące przy ul. Wańkowicza na Muchoborze Wielkim we Wrocławiu (poniżej).

 

 

hlk/ "Gazeta Wrocławska", Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie