Wiktor Klimiuk nowym kandydatem PiS do komisji weryfikacyjnej

Polska
Wiktor Klimiuk nowym kandydatem PiS do komisji weryfikacyjnej
Polsat News

Wiktor Klimiuk, warszawski radny, jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do uzupełnienia składu komisji weryfikacyjnej. Pismo w tej sprawie wpłynęło już do marszałka Sejmu. Jednocześnie posłowie PiS wycofali poparcie dla innego stołecznego radnego Jacka Ozdoby, który miał pierwotnie zasiąść w komisji. Głosowanie nad jego kandydaturą ujęto już w planie prac Sejmu, ale zdjęto je z porządku obrad.

Głosowanie nad kandydaturą Klimiuka ma się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowane jest na przyszły tydzień.

 

- Zanim zostałem radnym pracowałem w różnych WZL-ach (Wydziałach Zasobów Lokalowych), ZGN-ach (Zakładach Gospodarowania Nieruchomościami), więc wiem dosyć dobrze jak te wydziały w skali warszawskiej działają, jakie są problemy z tzw. "czyścicielami kamienic". Myślę, że ciekawe będzie wykorzystanie tej wiedzy w komisji weryfikacyjnej, dlatego że widziałem te sprawy od środka i od zewnątrz - powiedział radny.

 

Po wyborze do Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, powstał wakat na tym stanowisku. Nowym szefem został dotychczasowy zastępca Jakiego Sebastian Kaleta.

 

Do obsadzenia w komisji zostały dwa miejsca - wiceprzewodniczącego oraz członka komisji. Na to pierwsze stanowisko Kaleta rekomendował posła PiS Pawła Lisieckiego.

 

Sylwetka Wiktora Klimiuka

 

Wiktor Klimiuk jest doktorem nauk prawnych, adwokatem i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2016 r. jest także doradcą Ministra - Koordynatora Służb Specjalnych.

 

W latach 2014-2018 był przewodniczącym klubu radnych PiS w Dzielnicy Białołęka, a w latach 2015-2018 przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka. Klimiuk był współtwórcą programu samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie oraz autorem ogólnowarszawskiego planu zwiększenia przejrzystości w działaniu władz warszawskich, zwłaszcza w aspekcie kontaktów z deweloperami.

 

W Radzie Warszawy Klimiuk zasiada w komisjach: ładu przestrzennego, infrastruktury i inwestycji, rewizyjnej i statutowo-regulaminowej. Sprawuje też funkcję sekretarza klubu PiS.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie