Samobójstwo jezuity w Nowym Sączu. "Strzelił do siebie z broni"

Polska
Samobójstwo jezuity w Nowym Sączu. "Strzelił do siebie z broni"
Pixabay.com

W poniedziałek po południu w Nowym Sączu o. Piotr Matejski, jezuita, odebrał sobie życie. Miał 51 lat. "Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem" - napisał w oświadczeniu prowincjał jezuitów, o. Jakub Kołacz SJ.

Duchowny pochodził z Rzeszowa.  Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także teologię w Warszawie i Neapolu. 

 

W 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, gdzie w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Był nauczycielem historii w liceum i gimnazjum i duszpasterzem dzieci.

 

"Był cenionym historykiem i duszpasterzem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny" - napisał w oświadczeniu prowincjał jezuitów, o. Jakub Kołacz SJ.

 

O śmierci o. Matejskiego napisał na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Według jego przyjaciół popełnił samobójstwo, strzelając do siebie z broni, którą posiadał. Zostawił listy" - poinformował. 

Policja prowadzi czynności wyjaśniające szczegóły tej sprawy.

zdr/ KAI, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie